Ми рекоа сакаат убави жени во политиката, па малку да ги освежам: Манекнката Билјана Јаневска на советничка листа на ЛДП и ДОМ

September 19, 2021 intvaustralia 0

Манекенката и модел Билјана Јаневска е на листа на советници за општина Карпош, предложена од коалицијата ЛДП и ДОМ.  Таа неодамна ја понесе титулата и […]

Васил Чакаларов повеќе пати бил застрелан во градите во битка со Грците за време на Втората Балканска војна

September 19, 2021 intvaustralia 0

Васил Чакаларов повеќе пати бил застрелан во градите во битка со Грците за време на Втората Балканска војна (Меѓусојузничка) на 9 јули 1913 година, меѓу […]

Ципрас обвинyвa: Мицотакис не ги носи на гласање меморандумите со Македонија бидејќи се плаши да не ја зaгуби пратеничката група

September 19, 2021 intvaustralia 0

Мицотакис не се охрабрува да ги донесе за ратификација во Парламентот трите меморандуми со Македонија, бидејќи се плаши да не ја загуби пратеничката група, порача […]

Белград: Антиваксери на протест, полицијата и новинарите нападнати со јајца

September 19, 2021 intvaustralia 0

Околу 1.000 демонстранти противници на вакцините излегоа на улиците во главниот град на Србија во близина на Филозофскиот факултет. Според весникот „Блиц“, полицијата ги опколила […]

Peчиcи 35.000 жeни пpиjaвилe нapyшeни циклycи пo вakцинaциjaта co „Фajзеp“, „AcтраЗeнeкa“ и „Мoдepнa“

September 19, 2021 intvaustralia 0

Речиси 35.000 жени во Велика Британија до 2 септември пријавиле несакани ефекти во форма на нарушени менструални циклуси откако биле вакцинирани против „Ковид-19“. Покрај нередовните […]

ПОПАТА ФРАНЦИС ЃИ РАЗБИ СИТЕ НАДЕЖИ НА ОНИЕ ШТО СЕ НАДЕВАА НА ГЕЈ БРАКОВИ: Никогаш нема да ги препознаеме истополовите бракови, ниту абортусот, ТОА Е УБИСТВО!

September 18, 2021 intvaustralia 0

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, одговори на новинарски прашања по враќањето од турнејата низ Унгарија и Словачка, нагласувајќи дека ставот на црквата кон истополовите […]